Jak dbać o włosy przedłużane?

Jak dbać o włosy przedłużane aby posłużyły nam dłużej? Generalną zasadą dbania o naturalne włosy przedłużane Clip-In jest jak najdelikatniejsze obchodzenie się z nimi. Pamiętaj, że są to włosy martwe czyli są zdecydowanie podatniejsze na wysuszenie i zniszczenie niż włosy żywe, ponieważ nie pobierają ze skóry substancji odżywczych i nawilżających. Wszelkie zabiegi jakie na nich stosujesz będą skracały ich żywotność dlatego aby posłużyły Ci dłużej stosuj się do poniższych zasad:

Jak dbać o włosy przedłużane clip-in

Poniżej prezentujemy zasady, których należy się trzymać użytkując włosy przedłużane Clip-In. Przestrzegaj tych zasad a włosy posłużą Ci dłużej:

     Grzebień, czesanie włosów doczepianych clip-in

CZESANIE  Bardzo istotne jest staranne i częste ale delikatne czesanie włosów przedłużanych. Czesz je przed każdym założeniem oraz po każdym zdjęciu a także przed każdym myciem włosów. Najlepiej używać do tego rzadkiego grzebienia lub szczotki. Nie używaj szczotek z włosia i nie szarp włosów w trakcie czesania. Dzięki systematycznemu czesaniu unikniesz plątania włosów oraz rozczesywania "na siłę", które może wpływać na wypadanie włosów.

  Mycie włosów naturalnych doczepianych

MYCIE  Włosy można myć, tak jak normalne włosy. Jednakże każde mycie będzie powodowało wysuszanie. Najlepiej jest więc robić to jak najrzadziej. Nosząc włosy clip-in przekonasz się, nie będzie potrzeby myć ich często, ponieważ włosy doczepiane nie brudzą się tak jak włosy naturalne. Pamiętaj też, że jeśli chcesz aby włosy Clip-In jak najdłużej zachowały świeżość zakładaj je jedynie w dniu gdy Twoje włosy są świeże oraz nie przesadzaj z kosmetykami do utrwalania fryzur. Im więcej środków do utrwalania fryzur będziesz używać, tym częściej trzeba je będzie myć. Używaj do mycia delikatnych kosmetyków, najlepiej z samych naturalnych składników (używaj kosmetyków do włosów suchych) nie trzyj włosów. Najlepiej jest myć je delikatnie w misce z wodą. Wystarczy umyć je delikatnie raz. Myjąc włosy wykonuj delikatne, powolne ruchy palcami starając się by włosy nie plątały się, tak samo przy spłukiwaniu. Przed myciem włosów rozczesz je dokładnie ale delikatnie. Spłukując używaj chłodnej wody by zamknąć ich łuski.

    Suszenie włosów doczepianych clip-in

SUSZENIE  Nie polecamy suszyć włosów suszarką. Wszystkie zabiegi wykorzystujące wysoką temperaturę wpływają na trwałość włosów. Aby więc uniknąć przesuszenia włosów najlepiej w miarę możliwości pozostawiać je do samodzielnego wyschnięcia np. na ręczniku. Jeśli jednak musisz użyć suszarki, ustaw temperaturę na jak najniższą i susz włosy z dalszej odległości. 

    Pielęgnacja włosów doczepianych clip-in

PIELĘGNACJA  Po każdym myciu używaj odżywki lub maski głęboko nawilżającej (może być z dodatkiem oliwy z oliwek albo oleju kokosowego) Nie sprawi ona, że włosy się "odrodzą", ponieważ włosy te są martwe, ale nawilży je przez co staną się mniej suche. Nakładając odżywkę na more włosy i spłukując ją staraj się tak jak przy myciu robić to powolnie i delikatnie aby uniknąć splątania włosów. Możesz także używać jedwabiu oraz olejków arganowych, które zapobiegają przesuszaniu włosów (ale bez zawartości alkoholu) .

  Farbowanie włosów doczepianych clip-in........

FARBOWANIE  Farbowanie włosów przedłużanych jest dozwolone, stanowczo jednak odradzamy rozjaśnianie ich. Rozjaśnianie powoduje wysuszenie włosów i może doprowadzić do ich dużo szybszego zużycia lub nawet do zniszczenia. Jeśli chodzi o farbowanie musisz zachować ostrożność. Najlepiej oddać to w ręce fryzjera - profesjonalisty, który miał do czynienia z włosami przedłużanymi typu Clip-In. Jeżeli jednak chcesz sama ufarbować włosy, używaj do tego jak najdelikatniejszych farb - najlepiej szamponetek, bez zawartości amoniaku i utleniaczy. Najlepiej przed farbowaniem zrób test i wypróbuj jak dana farba zachowuje się na małym pasemku włosów. Jeśli więc zastanawiasz się nad koloryzacją włosów, lepiej kup zestaw ciut jaśniejszy i przyciemnij go niż na odwrót. Nie bierzemy odpowiedzialności za zabiegi koloryzacyjne stosowane na włosach. 

    Pielęgnacja włosów przedłużanych 

STYLIZACJA  Włosy marki HAIRSELF to włosy naturalne, można więc poddawać je stylizacji przy użyciu prostownic, lokówek, termoloków itd.  Włosy łatwo poddają się stylizacji, dlatego stanowią doskonałe uzupełnienie fryzury na wielkie wyjście lub na wyjątkową okazję. Oczywiście również trzeba mieć na uwadze, że jeśli częściej będziemy włosy poddawać stylizacji z użyciem wysokiej temperatury,  skróci się żywotność zestawu. Przed stylizacją termiczną najlepiej jest użyć sprayu termoochronnego do stylizacji włosów.

  Utrwalanie fryzury z włosów clip-in

UTRWALANIE. FRYZURY  Tutaj również obowiązuje zasada umiaru, ponieważ kosmetyki utrwalające mogą powodować przesuszanie a włosy będą wymagały częstszego mycia. Stosuj jedynie delikatne kosmetyki, na bazie naturalnych składników, bez alkoholi i amoniaku.  

 

Przechowywanie włosów doczepianych

PRZECHOWYWANIE WŁOSÓW  Jeśli używasz włosów przedłużanych Twoim nawykiem powinno stać się odpowiednie ich przechowywanie. Nigdy nie pozwól sobie na wrzucenie włosów luzem do torebki lub gdziekolwiek indziej. Najlepiej przechowuj włosy w specjalnie do tego przeznaczonym opakowaniu lub pudełku. Możesz oczywiście używać oryginalnego opakowania marki HAIRSELF. Po każdym użyciu włosów, rozczesz taśmy i włóż je delikatnie do opakowania lub pudełka. 

  Spanie we włosach clip-in doczepianych

SPANIE WE WŁOSACH CLIP-IN  Spanie we włosach przedłużanych stanowczo odradzamy przez ryzyko poplątania włosów i szybszego ich zabrudzenia. Zawsze więc zdejmuj taśmy przed snem. Jeżeli zdarzy się przypadek, że nie będziesz mogła zdjąć taśm przed zaśnięciem, koniecznie zwiąż je luźną, nie ściskającą gumką lub zapleć je w luźny warkocz, aby uniknąć plątania włosów. To samo tyczy sytuacji, gdy nie możesz zdjąć włosów gdy wykonujesz wysiłek fizyczny. Również zwiąż włosy aby się nie poplątały oraz aby włosy nie nasiąkały potem.    

 Kąpanie się we włosach clip-in

KĄPANIE SIĘ WE WŁOSACH CLIP-IN  Nie dopuść do sytuacji gdy masz na sobie włosy przedłużone  gdy bierzesz prysznic lub idziesz na basen albo na plażę. Będziesz miała w najlepszym wypadku trudności z rozplątaniem włosów. Poza tym chlor w wodzie basenowej oraz słona woda i ekspozycja na słońce jednocześnie to wrogowie włosów przedłużanych. Na takie chwile więc zrezygnuj z noszenia włosów przedłużonych jeśli chcesz by Ci jeszcze posłużyły.  

  Podcinanie włosów doczepianych

PODCINANIE WŁOSÓW  W zależności od tego jakiej długości i jakiego rodzaju są Twoje włosy, możesz uwzględnić opcję podcinania włosów Clip-In. Możesz uzyskać dobry efekt w przypadku, gdy Twoje własne włosy są krótkie lub cieniowane. Wycieniowanie włosów Clip-In może sprawdzić, że lepiej wmieszają się one w Twoje naturalne włosy tak, że nie będzie widoczne gdzie kończą się Twoje własne włosy a gdzie zaczynają włosy przedłużane. Jeśli Twoje własne włosy są obcięte na równo i są dużo krótsze od włosów doczepianych, możesz także rozważyć cieniowanie swoich własnych włosów. 

 Jeżeli stosujesz włosy Clip-In na wielkie wyjścia i wykonujesz na nich pełną stylizację czyli - stylizację na gorąco lokówkami, termo-lokami, prostownicami itd, utrwalenie włosów lakierem i późniejsze mycie włosów, żywotność zestawu może się znacznie skrócić. Prewencyjnie stosuj środki termoochronne oraz środki do utrwalania zrobione z naturalnych składników. Po myciu nawilż włosy maseczką głęboko nawilżającą do suchych włosów. Możliwe, że włosy będą wymagały podcięcia końcówek dla ich odświeżenia (końcówki najszybciej się przesuszają). 

Jeśli chcesz przedłużać włosy na co dzień, ogranicz zabiegi na włosach do minimum.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl